Obsah článku
O nás
Helikobakterpylori.sk je informačný portál, ktorý vznikol s cieľom informovať odbornú či laickú verejnosť o najnovších výskumoch a poznatkoch z oblasti infekcie baktériou helikobaker pylori. Informácie čerpáme z odborných publikácií a vedeckých štúdií renomovaných lekárov a vedcov z oblasti medicíny, biológie a farmakológie. Menný zoznam vedcov a odborné štúdie o ktoré sa v článkoch na tejto stránke opierame nájdete nižšie.
Na našej stránke sa môžete dočítať o najčastejších príznakoch infekcie HP, o súčasných možnostiach testovania a liečby helikobaktera a odporúčaniach ako sa stravovať a tejto infekcii úspešne predchádzať.
Máte otázku alebo potrebujete poradiť?
Ak trpíte žalúdočnými problémami, prípadne vám bol diagnostikovaný helikobakter a máte otázky k jeho liečbe, ak potrebujete poradiť ohľadom stravovania, či máte iné otázky, kontaktujte nás
- emailom na: poradna@helikobakter.sk
Odborní garanti článkov
Pri písaní článkov, ktoré máte možnosť nájsť na našom webe vychádzame z publikovaných štúdií a odborných rozhovorov. Súpis zdrojov je uvedený v závere článkov. Najčastejšie sú na našej stránke citovaní títo autori:
David Y Graham, M.D., M.A.C.G. – lekár, ktorý sa oduševnene venuje výskumu v oblasti gastroenterológie. V súčasnosti pôsobí ako lekár v Michael E. DeBakey VA Medical Center a tiež ako profesor medicíny v Houstone. Medzi jeho najvýznamnejšie štúdie patrí výskum vplyvu infekcie HP na vznik peptických vredov a rakoviny žalúdka (štúdia). Je jedným z najcitovanejších a najváženejších vedeckých autorov na tému helicobakter pylori.
Saurabh Kumar Patel – pôsobí ako vedecký pracovník na Banaras Hindu University. Vo svojej vedeckej praxi sa okrem skúmaniu infekcie Helicobakter pylori venuje napríklad výskumu salmonelózy a iným ochoreniam tráviaceho traktu.
Ana Isabel Lopes – svoju kariéru výskumníčky venovala skúmaniu predovšetkým baktérie HP, kde sa venovala skúmaniu baktérie v Portugalsku – hlavne jej výskyt medzi deťmi, rezistencia na antibiotickú liečbu a podobné témy. Venuje sa aj výskumu Crohnovej choroby.
Vasilios Papastergiou – v súčasnosti pôsobí v Konstantopoulio Hospital v Aténach. V jeho vedeckej činnosti nájdeme práce venované histórií a súčasnej liečbe helikobaktera. Za jeho najvýznamnejšiu prácu považujeme prácu o možnostiach liečby helikobaktera v ére antibiotickej rezistencie (štúdia). Tento vedec sa tiež venuje výskumu hepatitídy C.
Farhad Huwez – vypracoval vedeckú štúdiu, ktorá skúma možné pôsobenie mastichy pri liečbe žalúdočných vredov. (zdroj)
Massimo Rugge – pôsobí ako profesor na University of Padova. Venuje sa výskumu v oblasti patológie – vzniku chorôb a onkológie. Špecializuje sa na choroby súvisiace s tráviacim traktom a pečeňou.
PROF. PIERO PORTINCASA – významný profesor a vedec pôsobiaci v súčasnosti na University of Bari. Množstvo štúdií, ktoré počas svojej vedeckej kariéry vyprodukoval svedčia o jeho aktívnosti a zápale. Zoznam jeho vedeckých prác nájdete tu: https://www.researchgate.net/profile/Piero_Portincasa
Professor NG Siew Chien – profesorka na Department of Medicine & Therapeutics na Chinese University of Hong Kong. Venuje sa epidemiológii, genetike, liečeniu syndrómu IBD.. V oblasti výskumu baktérie helicobakter napísala štúdiu s názvom Global prevalence of Helicobacter pylori Infection, ktorú v našich článkoch citujeme.
Dr.Mansour Al Said – za jeho najvýznamnejšiu prácu považujeme prácu s názvom Evaluation of mastic, a crude drug obtained from Pistacia lentiscus for gastric and duodenal anti-ulcer activity (zdroj)
Prokopios Magiatis, Ph.D., M.Sc. – významný profesor Univerzity v Aténach, ktorý sa venuje farmakológií a výskumu prírodnej terapie. Jeho práca je zameraná na výskum a extrahovanie účinných látok v prírodných rastlinách a ich použitie v medicíne. Zameriava sa hlavne na rastliny zo starobylých antických medicínskych kníh – medzi ne patrí aj výskum mastichy, ktorú skúmal hlavne v práci In Vitro and In Vivo Activities of Chios Mastic Gum Extracts and Constituents against Helicobacter pylori (zdroj).
Často používané zdroje:
US National Library of Medicine – National Institutes of Health
The New England journal of medicine
Springer
Wiley online library
Science direct
Italian ministry of health
Korea science
American society for microbiology
Research gate
Semantic scholar
Liebertpub
KONTAKTUJTE NÁS