Žalúdok je nepokojný a doslova páli. Drví vás neustály hlad, aj keď máte paradoxne pocit plnosti. K tomu všetkému sa hlási nevoľnosť a únava. Pri takýchto príznakoch môžete mať helikobaktera.

Ak vám ho diagnostikuje lekár, máte pravdepodobne pokročilú infekciu a dostanete antibiotiká.

[cml_media_alt id='358']helicobacter liečba[/cml_media_alt]

Antibiotiká a helikobakter pylori

Liečenie u lekára závisí od výsledku diagnostiky a stupňa infekcie. Inými slovami, čím väčšie žalúdočné problémy máte, tým tvrdšia bude liečba. Existuje niekoľko spôsobov  liečby, a to:

Štandardná

– založená na trojkombinácii antibiotík, trvá 7 dní

– založená na štvorkombinácii antibiotík, trvá 7 až 10 dní.

Sekvenčná

– pacient strieda dva druhy antibiotík

Antibiotiká vám síce vyliečia helikobaktera, ale zničia vnútornú mikroflóru. Zničia teda aj  baktérie, ktoré sú pre vás prospešné. Niekedy až tak, že sa vaša mikroflóra už nespamätá.

Časť  pacientov odmieta antibiotiká. Buď majú na ne alergie, nezaberajú im alebo k nim zaujímajú principiálny odpor. Pre nich sú na trhu prírodné výživové doplnky. Na potlačenie helikobaktera je vhodná dračia krv, rakytníkový olej alebo chioská masticha, živica z  pistáciovníka, známa aj ako zabijak helikobakera. Jej účinky na helikobakter pylori sú najviac preskúmané spomedzi ostatných prírodných prípravkov.

[cml_media_alt id='359']helikobakter masticha[/cml_media_alt]

Liečba helikobaktera – prírodná forma

Chioská masticha zharmonizuje žalúdok a nemá žiadne vedľajšie účinky. Redukuje žalúdočné vredy, ktoré môžu prerásť až do rakoviny žalúdka. Z toho možno usúdiť, že skoré zasiahnutie proti baktérii môže byť prospešné.

[cml_media_alt id='237']Liečba helikobaktera[/cml_media_alt]

Mastichu užívali Gréci oveľa skôr, než bol helikobakter objavený. Tlmila a odstraňovala žalúdočné problémy stáročia dozadu, preto jej generácie Grékov skutočne dôverujú. O užívaní mastichy sa dočítate viac v článku Ako si vyliečiť helikobaktera prírodnou cestou.

 

[cml_media_alt id='520']helikobakter test zadarmo[/cml_media_alt]

 

Pridaj komentár