Helikobakter pylori

Helikobakter pylori (HP) označovaný aj helicobakter pylori, helicobacter pylori, heliobakter, či helikobacter je jednou z najrozšírenejších infekcií v dnešnej dobe. Helikobakter pylori je baktéria infikujúca organizmus ľudí a zvierat. Usadzuje sa najmä v oblasti žalúdka a dvanástnika, kde môže vyvolávať zápaly a iné zdravotné problémy.

Helikobakter prenos

Odpoveď na otázku, ako sa prenáša helikobakter pylori, je možné hľadať spomedzi viacero alternatív. Jednou z najhlavnejších je prenos baktérie prostredníctvom kontaktu s infikovaným človekom alebo zvieraťom. Cesta prenosu helikobaktera sa zvykne označovať ako fekálno-orálny prenos t.j. stolica – ruky – ústa, vďaka čomu možno túto nákazu zaradiť do skupiny „chorôb špinavých rúk“.

Viac informácii v článku: Helikobakter prenos

[cml_media_alt id='354']Helicobacter Pylori - Stomach[/cml_media_alt]

Helikobakter príznaky

Najmarkatnejším príznakom výskytu baktérie helikobakter pylori v tele je bolesť brucha, „pálenie záhy“, zápach zo žalúdka, či horká pachuť v ústach. Tieto ťažkosti môžu pri neliečení časom prejsť až do vážnejších zdravotných problémov ako sú dvanástnikové vredy, gastritída, či rakovina žalúdka.

Viac informácii v článku: helikobakter príznaky.

Helikobakter test

Spôsobov ako diagnostikovať helikobakter pylori v organizme je viacero. Najčastejšie používaným je zavedenie sondy do žalúdka, kde sa odoberie vzorka a tá sa laboratórne skúma. Ďalšou alternatívou využívanou na odhalenie baktérie helikobakter pylori je dychový test. Vždy je však nutné navštíviť lekára, ktorý daný test na helicobacter prevedie.

Viac informácii v článku: Helikobakter test

Helikobakter liečba

Liečba helikobaktera pylori sa dá praktikovať klasickou medicínskou formou, čo obnáša užívanie viacerých druhov antibiotík a následných testov na úspešnosť liečby. Alternatívnou liečbou môže byť bežne dostupné mastichové kapsuly alebo mastichový prášok, ktorý je 100% prírodným produktom a v liečbe na dané zdravotné problémy sa značne osvedčil. Prírodnú mastichu môžete zakúpiť v eshope www.mastichaterapia.sk

 

[cml_media_alt id='520']helikobakter test zadarmo[/cml_media_alt]

Pridaj komentár