Trápia vás poslednou dobou zdravotné ťažkosti, ktoré majú jeden spoločný menovateľ – a to, že vychádzajú zo žalúdka? V tom prípade môžete mať oprávnené podozrenie, že vás infikovala baktéria helikobakter pylori.

Vedecké štúdie – príznaky helikobaktera pylori

Pretože infikovanosť baktériou HP v Európe je viac než 40%, venuje sa jej stále väčšie množstvo vedeckých štúdií. Prvotné príznaky helikobaktera a jeho výskyt v tele sa môžu prejaviť ako žravosť, neustály hlad a nutkanie stále niečo jesť. To spôsobuje zvýšenú zaneprázdnenosť žalúdka a následne vyvolá jeho horúčavosť. Horúčavosťou v žalúdku sa vytvorí ideálne prostredie na premnoženie baktérie helikobakter pylori – teda vlhko a teplo.

[cml_media_alt id='354']helikobakter pylori príznaky[/cml_media_alt]

Baktéria helikobakter

Ako iste viete, baktérie sú prirodzenou súčasťou ľudského organizmu, no pri ich premnožení sa začínajú objavovať výraznejšie zdravotné problémy, preto by sme sa tomu mali vyvarovať, kým nie je neskoro. Najlepšou prevenciou voči zdravotným problémom je pozitívne psychické naladenie a zdravá životospráva. Vhodnými doplnkami takisto môžu byť rôzne prírodné prípravky ako doplnok k strave ešte predtým, než by bolo nutné zasiahnuť silnými antibiotikami.

Neskoršie prejavy helikobaktera a liečba

Ak sa vám to nepodarí včas indikovať prvotné príčiny výskytu helikobaktera v tele, pravdepodobne na sebe spozorujete až neskoršie príznaky ako sú bolesť žalúdka, grganie, zápach zo žalúdka, výstup kyslých štiav zo žalúdka nahor, „pálenie záhy“, horká pachuť v ústach, či pocit tlakov zo žalúdka nahor.

Tieto indikátory sú špecificky vlastné baktérii helikobakter pylori a pravdepodobne by ste už mali navštíviť lekára kvôli odbornému vyšetreniu, poprípade si urobiť domáci test na helikobaktera, ktorý je v súčasnoti možné zohnať už za prijatelnú cenu.

Po diagnostikovaní helikobaktera pylori budete mať na výber z 2 možností:
1. Prvá je agresívna liečba – trojkombináciou liekov a antibiotík
2. Alebo môžete vyskúšať alternatívnu prírodnú liečbu

V prípade, že sa chcete antibiotikám vyhnúť alebo vám už nezaberajú, jednou z prírodných alternatív je liečba chioskou mastichou, ktorá je účinným prostriedkom v boji proti helikobakterovi. Jej blahodárne účinky na tráviaci trakt potvrdzujú mnohé vedecké štúdie. Viac informácií o terapeutických účinkoch prírodného produktu zvaného masticha nájdete na webstránke www.mastichaterapia.sk.

 

[cml_media_alt id='363']Helicobacter príznaky[/cml_media_alt]

Zhrnutie – helicobacter pylori príznaky

Prvotné príznaky helikobaktera

Žravosť
Neustály hlad
Nutkanie na neustále jedenie

Neskoršie príznaky helikobaktera

Bolesť žalúdka
Grganie
Zápach zo žalúdka
Výstup kyslých štiav zo žalúdka nahor
„Pálenie záhy“
Horká pachuť v ústach
Pocit tlakov zo žalúdka nahor

Helikobakter pylori (HP) označovaný aj helicobakter pylori, helicobacter pylori, heliobakter, či helikobacter je jednou z najrozšírenejších infekcií v dnešnej dobe.

Zdroj – vedecké štúdie:
Common Gastrointestinal Symptoms: dyspepsia and Helicobacter pylori
Julia Fashner, MD (Lee Memorial Hospital, 2780 Cleveland Avenue Suite 709, Fort Myers, FL 33901)

 

4 thoughts on “Helikobakter Príznaky”

  1. Dobry den neviem ci mam tu bakteriiu helikobakter ale casto ma boli bruchoa na hornej casti brucha na lavej mam take tasle keby som tam mala kamen.

Pridaj komentár