fbpx

Žalúdočné problémy sú zdravotná ťažkosť, ktorá je v dnešnej dobe dôverne známa pravdepodobne každému. Rýchly životný štýl, sedavý spôsob zamestnania, nutrične nevyvážená strava, či nedostatok pravidelného pohybu si vyberie svoju daň na tej najcitlivejšej oblasti nášho života – na vašom zdraví.

Žalúdočné problémy sú cenným varovným signálom toho, že niečo vnútri organizmu nie je v poriadku a niečo by sme mali zmeniť.

Problémy so žalúdkom – príznaky

žalúdočné problémyAk sa bavíme o žalúdočných problémoch, alebo inak povedané o problémoch s trávením, najčastejšími príznakmi sú:

Lieky na žalúdočné problémy – prečo by ste mali byť opatrný?

Mnoho ľudí si pri výskyte týchto problémov so žalúdkom povie, že to vyrieši jednoducho – liekmi proti bolesti / liekmi proti zvracaniu / liekmi proti páleniu záhy / inými liekmi… Treba si však úprimne priznať, že tento prístup k vlastnému zdraviu je nezodpovedný. Našim cieľom by totižto nemalo byť odstránenie príznaku zdravotného problému, ale jeho príčiny.

To je ako keby vám v aute začne svietiť varovná kontrolka a vy ju rozbijete. Teraz vám už síce varovná kontrolka nesvieti, ale problém vnútri auta ste vôbec nevyriešili a neskôr môže mať za následok úplný kolaps.

Aké sú príčiny žalúdočných problémov?

problémy s trávenímEšte predtým než pristúpite k identifikovaniu príčiny problémov s trávením, je dôležité pozrieť sa do zrkadla a spraviť úprimnú sebareflexiu. Nezmenilo sa niečo zásadné na vašom životnom štýle? Nezačali ste chodiť častejšie do fast-foodov? Neprestali ste pravidelne športovať? Nezmenili ste prácu? Nemáte rodinné problémy? Najčastejšími príčinami žalúdočných problémov totižto sú:

  • stres
  • dlhodobo nezdravá, nevyvážená a nedostatočne pestrá strava
  • podráždenie žalúdka (príliš pikantné / korenisté jedlá)
  • náhla toxikácia organizmu (alkohol, drogy, niektoré druhy liekov)
  • chronické ochorenia (gastritída, peptické vredy v žalúdku)
  • infekcia žalúdka (bakteriálna / vírusová)

Ak ste v niektorej z týchto príčin našli možného pôvodcu svojich žalúdočných problémov, je na čase s ním skoncovať čo najskôr a naladiť tak opäť harmonické trávenie.

Infekcia žalúdočnými patogénmi – skrytá príčina problémov s trávením

Ak sa na vašom životnom štýle nič razantné nezmenilo, pravdepodobne pôjde o dlhodobejší problém. Typické sú v tomto prípade infekcie žalúdočnými patogénmi, ktoré v žalúdku dlho prebývajú, no začnú nám o sebe dávať vedieť až keď sú v žalúdku enormne premnožené. Najčastejšie sa jedná o baktériu Helikobakter pylori. Tá je rozšírená až na 40% celkovej svetovej populácie, pričom väčšina jej nositeľov o tom ani netuší.

Náš tip: Ak chcete zistiť, či nie ste nositeľom baktérie Helikobakter pylori, nemusíte hneď utekať k lekárovi. Otestovať sa môžte aj v pohodlí vášho domova bez odbornej lekárskej asistencie a to pomocou Domáceho HP testu. Výsledok tohto testu máte už do 10 minút. Domáci HP test môžte dostať napríklad tu.


Vo všeobecnosti platí, že keď sa zbavíte Helikobaktera, zbavíte sa aj žalúdočných problémov.


ako som sa zbavil helikobakteraAko sa zbaviť žalúdočných infekcií bez antibiotík – osobná skúsenosť

Ak chcete vedieť, ako sa zbaviť Helikobaktera pylori aj bez náročnej antibiotickej liečby, určite vás zaujme príbeh domácej terapie. Hlavnými indikátormi pomoci boli zmena životného štýlu, stravy a nasadenie prírodných doplnkov výživy, ktoré celú terapiu značne urýchlili.

Pridaj komentár