fbpx

Hovorí sa, že príroda má liek na každý neduh, len ho treba objaviť. Ako liečiť helikobaktera bez antibiotík? Odpoveď hľadajú pacienti i vedci medzi živicou mastichou, rakytníkovým olejom, dračou krvou či surovou brokolicou. Z alternatívnych spôsobov liečby helikobaktera pylori je najviac preskúmaná Chioská masticha.

 

liečba helikobaktera bez antibiotík
Helikobakter – liecba –

 

Chioská masticha – liečivá živica

Masticha je živica z pistáciovníka mastixového. Tento strom rastie na gréckom ostrove Chios, má mohutné a dlhočizné korene, ktorými cestujú vzácne živiny hlboko z pôdy. Kôru pistáciovníka zberatelia narezávajú, aby získali slzičky vzácnej živice, ktorá pomáha ľuďom pri žalúdočných a iných ťažkostiach. Pri troške poetiky sú to azda jediné slzy, ktoré prinášajú radosť, pohodu a zdravie. Slzičky alebo presnejšie kryštáliky spracovatelia melú na prášok. Masticha sa dostáva na trh v podobe prášku, mastichových kapsúl či kryštálov. Pridáva sa aj do jedla, alkoholu alebo žuvačiek.

 

Vedecké štúdie

Účinok mastichy proti baktérii helikobakter pylori bol popísaný i v štúdii univerzitnej nemocnice Nottingham v Anglicku, uverejnenej v časopise New England Journal of Medicine (5/1998). Závery štúdie vystihuje už jej názov „Masticha zabíja helikobakter pylori“.

Ďalšia štúdia potvrdila efektivitu chioskej živice v prírodnej liečbe helikobaktera. V koncentrácii 125 mg/ml masticha vyhubila túto baktériu v polovici testovaných vzoriek. V silnejšej 500 mg/ml si poradila z 90% vzoriek, uvádza časopis Journal of chemoterapy (6,7/2001).

Helikobakter pylori – odolná baktéria

Premnoženie helikobaktera spôsobuje závažné problémy so žalúdkom. Je zodpovedný za vredovú chorobu žalúdka, dvanástnika a môže doviesť až k onkologickým problémom.

Lekári naň nasadzujú troj až štvorkombináciu liekov. V odbornom usmernení Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky sa uvádza, že striedavým podávaním dvoch antibiotík je možné dosiahnuť vyššie percento eradikácie, teda ničenia chorobopodných organizmov, ktoré prevyšuje až 90 percent.

Antibiotiká však ničia sliznice a znižujú imunitu. U niekoho nemusia zabrať vôbec (tzv. rezistencia). Odolný helikobakter boj vyhrá, udrží sa na stene žalúdka aj po konskej dávke chémie.

 

Ako liečiť helikobaktera bez antibiotík

Na helikobaktera je tu však prírodná liečba. Mastichu využívali už antickí lekári na všetky choroby žalúdka a tráviace problémy. Siahajú po nej aj dnešní Gréci ako po osvedčenej alternatívnej liečbe. Veď pomáhala ľuďom stovky rokov, a to bez vedľajších účinkov.

Po slzičkách z pistáciovníka je čoraz väčší dopyt aj na Slovensku. Vyhľadávajú ju pacienti, ktorým antibiotiká nezabrali poprípade ich z princípu odmietajú alebo tí, čo majú ťažkosti akoby mali helikobaktera, ale vyšetrením sa nepotvrdil. 

Prí kúpe Chioskej mastichy si však dávajte pozor, aby ste kupovali pravú Chioskú mastichu. Na trhu sa totiž občas objavia produkty zo živice Boswelie, pínie, či mandle, alebo produkty z podobného druhu Pistacia palaestina, ktoré však nemajú rovnaký účinok ako pravá chioská masticha.

Ak si chcete byť istý, že kupujete pravú Chioskú mastichu, odporúčame vám navštíviť stránku www.mastichaterapia.sk. Masticha terapia je v súčasnosti jediným autorizovaným predajcom originálnej Chioskej mastichy pre Slovenskú republiku s ustanovením od Asociácie pestovateľov mastichy na gréckom ostrove Chios.

Skúsenosti užívateľov Chioskej mastichy

Podľa anonymnej ankety zaznamenali užívatelia Chioskej mastichy citeľnú úľavu od žalúdočných ťažkostí už po prvom týždni užívania. Na úplné vyliečenie žalúdočných vredov je však potrebná aspoň mesačná terapia a na úplnú eradikáciu baktérie Helikobakter pylori je potrebné aspoň 1-2 mesačné užívanie mastichovej kúry. 

Úspech v domácej liečbe helikobaktera dosiahli pacienti pri užívaní 2 kapsúľ alebo pol čajovej lyžičky prášku 2 až 3 razy denne. Pri každej z možností sa užíva pol hodinku pred jedlom. Prášok sa môže dať priamo do úst a zapiť vodou (nie je v nej rozpustný) a pri tom vychutnať zaujímavú chuť živice, závan morského vzduchu a slnkom prehriatych skál.

Mastichu nie je vhodné užívať pri alergii na živicu. Tehotné a dojčiace ženy a deti do 5 rokov môžu mastichu konzumovať až po porade s lekárom.

Viac o Chioskej mastiche sa môžete dočítať aj v tomto článku.

Zdravie rastie na pobreží Chiosu.

Pridaj komentár