Kde sa usídľuje helikobakter

[cml_media_alt id='141']výskyt helikobakter pylori[/cml_media_alt]Helikobakter pylori je baktéria prebývajúca predovšetkým v žalúdku nášho organizmu. Výskyt tejto baktérie však možno spájať aj s dvanástnikom, orgánom príbuzným žalúdku. Konkrétnym miestom usídlenia sú povrchové vrstvy týchto orgánov – hlieny a slizničné priehlbiny, preto sa miesto výskytu helikobaktera často označuje ako sliznica žalúdka a dvanástnika.

Prečo obýva helikobakter sliznicu žalúdka

Dôvodov výskytu helikobaktera práve v sliznici žalúdka je viacero. Najpravdepodobnejším však je ten, že v tomto mieste je helikobakter najlepšie chránený pred pôsobením žalúdočných kyselín, ktoré by ho mohli rozložiť. Vyskytujú sa aj názory, že helikobakterovi naopak vyhovuje kyslé prostredie žalúdka a práve vtedy dochádza k jeho rozsiahlejšiemu premnoženiu, no takéto tvrdenia nie sú ničím podložené.

V skutočnosti sa helikobakter chráni pred žalúdočnými kyselinami tvorbou amoniakového obláčiku, ktorý ho chráni pred pôsobením žalúdočných štiav. Tým však zároveň helikobakter narúša prirodzenú hlienovitú ochrannú vrstvu stien žalúdka, ktorý sa takisto potrebuje chrániť pred pôsobením žalúdočných kyselín. Kvôli tomu na postihnutom mieste neskôr dochádza ku gastritíde (zápaly žalúdka). Pri neliečení to môže neskôr vyústiť až do žalúdočných vredov, či dokonca rakoviny žalúdka!

Ako odstrániť helikobaktera zo žalúdočnej sliznice

S liečbou helikobaktera to nie je až také jednoduché, pretože miesto jeho výskytu – dutinky žalúdočnej sliznice mu poskytujú istú ochranu aj pred pôsobením protilátok určených na jeho vyhubenie.

Medicínsky spôsob

[cml_media_alt id='400']Helikobakter liečba trojkombináciou[/cml_media_alt]Moderná medicína z tohto dôvodu preferuje užívanie viacerých druhov antibiotík naraz – troj či štvor kombinácia silných liekov. Hoci taká silná dávka antibiotík môže značne narušiť zdravú črevnú mikroflóru, ktorú je potom nutné naprávať užívaním probiotických kultúr, úspešnosť tejto liečby dosahuje približne 90%.

Prírodná alternatíva

[cml_media_alt id='432']Masticha active[/cml_media_alt]Skúsenosti mnohých ľudí postihnutých helikobakterom sa spájajú so zlým znášaním, či  odmietnutím užívania chemických antibiotík. Táto skupina ľudí siaha po rôznych alternatívnych spôsoboch liečby helikobaktera. Na internetových fórach zameraných na túto problematiku možno nájsť pozitívne skúsenosti ľudí s prípravkami ako napríklad: koloidné striebro, aloe vera, chilli, brokolica a i. Vo väčšine prípadov však ide o individuálne skúsenosti neoverené na dostatočne veľkej vzorke pacientov. Z prírodných spôsobov pre odstránenie helikobaktera z organizmu však stojí za vyzdvihnutie prípravok s názvom Chioská masticha, ohľadom ktorého prebehli viaceré vedecké výskumy poukazujúce na jeho priaznivé pôsobenie proti baktérii helikobakter pylori. Zaujimavé informácie o účinkoch Chioskej mastichy na základe reálnych skúseností jej užívateľov ponúka portál Masticha terapia.

Naše odporúčanie

Naším odporučením pre odstránenie helikobaktera z organizmu na základe dostupných výskumov a skúseností pacientov je užívanie Kompletnej mastichovej kúry. Doba jej užívania je 50 dní, počas ktorých by mal byť helikobakter dostatočne eliminovaný zo všetkých častí sliznice žalúdka a dvanástnika a zároveň nepôsobí devastačne na črevnú mikroflóru, ako tomu je v prípade chemických antibiotík.

 

[cml_media_alt id='520']helikobakter test zadarmo[/cml_media_alt]

Pre zistenie ďalších informácií o tom, ako sa vyhnúť komplikáciám spojeným s helikobakterom pylori, zadajte emailovú adresu a potvrďte odber

* povinné pole
Pridaj komentár