[cml_media_alt id='281']žalúdočné problémy[/cml_media_alt]Pozor na helikobaktera už v počiatočnom štádiu!

Proti baktérii helikobakter pylori je najlepšie zakročiť už v počiatočnom štádiu infekcie, pretože pri premnožení môže spôsobiť vážnejšie zdravotné ťažkosti. Najčastejšími problémami spôsobenými premnoženou baktériou helikobakter pylori sú pálenie záhy, bolesti a kŕče žalúdka. Pri neliečení môže táto baktéria vyvolať ochorenia ako gastritída – zápal žalúdka, žalúdočné vredy, či dokonca rakovina žalúdka. 

Najväčšia šanca na preliečenie je v prvotnej fáze infekcie helikobakterom

Ako najväčší problém vystupuje fakt, že helikobakter pylori sa v skorých fázach ochorenia prejavuje len nepatrne. Väčšina ľudí v tomto štádiu ochorenia anilen netuší, že ho nejaká baktéria postihla a množí sa mu v žalúdku. A práve v tejto fáze je najväčšia šanca zbaviť sa helikobaktera bez toho, aby spôsobil vážnejšie zdravotné ťažkosti, a to dokonca aj bez lekárom predpísaných silných antibiotík. K odstráneniu helikobaktera v počiatočnej fáze ochorenia zväčša stačí úprava jedálnička a užívanie jednoduchých výživových doplnkov určených na podporu správnej činnosti žalúdka ako napr. Chioská masticha. Prečítajte si viac o terapii mastichou v článku – Mastichovou terapiou proti helikobakterovi.

Ako rozpoznám prvotné prejavy helikobaktera?

[cml_media_alt id='298']žalúdočné vredy[/cml_media_alt]K prvotným indikátorom infekcie baktériou helikobakter pylori možno zaradiť tieto príznaky:

  • žravosť
  • neustály hlad
  • nutkanie stále niečo jesť

V prípade, že na sebe spozorujete tieto príznaky vo zvýšenej miere a hlavne v dlhodobom hľadisku, je pravdepodobné, že ste sa práve stali obeťou baktérie helikobakter pylori a mali by ste urýchlene podniknúť ďalšie kroky, aby sa nezačali objavovať vážnejšie zdravotné komplikácie. O kompletných prejavoch helikobaktera (aj prvotné, aj neskoré) sa dočítate v článku: Príznaky helikobaktera.

Čo mám robiť, ak mám prvotné príznaky helikobaktera?

Ako prvý krok odporúčame okamžité vykonanie domáceho testu na helikobaktera, ktorým možno potvrdiť, či vyvrátiť nález tejto baktérie v organizme. V prípade, že vykonaný test preukázal infekciu helikobakterom, je vhodné započať prvé kroky k preliečeniu vlastného organizmu. Viac o liečbe helikobaktera sa dočítate v článku – Kde sa vyskytuje helikobakter a ako ho odtiaľ dostať.

 

[cml_media_alt id='520']helikobakter test zadarmo[/cml_media_alt]

Pridaj komentár