fbpx

[cml_media_alt id='677']neskoré príznaky helikobaktera[/cml_media_alt]Baktéria helikobakter pylori sa prejavuje celým radom rôznych príznakov. U niekoho vo väčšej, u niekoho v menšej miere. Na základe toho vyplynulo všeobecné rozdelenie na prvotné príznaky helikobaktera a neskoré príznaky infekcie helikobakterom, ktoré si priblížime v tomto článku. 

Ak vás zaujíma zhrnutie všetkých príznakov helikobaktera na jednom mieste, odporúčame vám vzhliadnuť článok o príznakoch helikobaktera všeobecne.

Ako možno rozpoznať helikobaktera na začiatku

V prvotných fázach infekcie sa helikobakter rozpoznáva vskutku neľahko. Veľké percento ľudí infikovaných helikobakterom dokonca v počiatočných fázach o infekcii ani netuší. Vzniknuté ťažkosti pacienti pripisujú zväčša krátkodobej nesprávnej funkcii žalúdka a zlému tráveniu. Čo sa týka vonkajších prejavov, možno hovoriť o zvýšenej žravosti, nutkaní na jedenie a neustálom hlade. Viac informácií nájdete v článku o počiatočných príznakoch helikobaktera.

Čo nasleduje – neskoré príznaky helikobaktera

Po prvotných fázach infekcie a následnom množení helikobaktera sa začínajú príznaky infekcie zintenzívňovať a objavujú sa ďalšie ťažkosti. Väčšinou sú spojené s nesprávnym trávením a ťažkosťami akými sú: pocit tlakov zo žalúdka nahor, výstup kyslých štiav zo žalúdka, pálenie záhy, grganie, zápach zo žalúdka a horká pachuť v ústach. Častými sú taktiež bolesti žalúdka, pričom po zatlačení na brucho pociťuje pacient bolesť ešte intenzívnejšie. V niektorých prípadoch sa objavujú aj problémy so zvracaním, nevoľnosťami, nadúvaním a zápchami.

kozneproblemy_helikobakter
Zaujímavosť:
Určité percento ľudí postihnutých helikobakterom sa po infikovaní sťažuje aj na vznik kožných problémov. Ide prevažne o ťažkosti s akné, začervenaním kože a rôznymi výsevmi. Hoci sa niektorým pacientom s baktériou helikobakter pylori objavujú aj na takéto ťažkosti, vedecky nebola preukázaná spojitosť medzi helikobakterom a dematologickými problémami.

Čo môže nasledovať po neskorých príznakoch helikobaktera

Ak na sebe pociťujete niektorý z vyššie spomínaných prejavov, baktéria helikobakter pylori sa pravdepodobne usadila vo vašom žalúdku, množí sa tam, a zároveň narúša prirodzené fungovanie tráviaceho ústrojenstva. V prípade, že budete túto skutočnosť ignorovať, hrozia vám ďalšie komplikácie spojené s helikobakterom. Ako prvý následok helikobaktera sa môže dostaviť gastritída – zápal žalúdka, po ktorom pri neliečení obvykle nasledujú vredové ochorenia žalúdka (žalúdočné / dvanástnikové vredy). V extrémnych prípadoch môže infekcia helikobakterom vyústiť až do rakoviny žalúdka.

Zhrnutie neskorých príznakov helikobaktera

Pre vyššiu názornosť rekapitulujeme neskoré prejavy helikobaktera v prehľadnom bodovom zozname:

 • [cml_media_alt id='363']Helicobacter príznaky[/cml_media_alt]pocit tlakov zo žalúdka nahor
 • výstup kyslých štiav zo žalúdka
 • pálenie záhy
 • grganie
 • zápach zo žalúdka
 • horká pachuť v ústach
 • bolesti žalúdka (pri zatlačení sa zintenzívňuje)
 • zvracanie
 • nevoľnosť
 • nadúvanie
 • zápchy

Ako sa zbaviť príznakov a helikobaktera

Čo odporúčame:

Pri výskyte týchto príznakov (obzvlášť opakovane sa vracajúcich) odporúčame urýchlene vykonať test na výskyt helikobaktera v organizme. Ten preukáže, či ste boli baktériou infikovaný alebo nie. Ak test vyhodnotí výskyt helikobaktera vo vašom organizme, je vhodné začať prvé kroky k jeho eradikovaniu, aby nedošlo k vážnejších ťažkostiam. K eradikácii helikobaktera možno pristúpiť rôznymi spôsobmi: náročnou liečbou antibiotikami u gastroenterológa alebo domácim prírodným spôsobom. Obzvlášť efektívna v boji s helikobakterom sa ukázala jedna konkrétna prírodná látka – Chioská masticha. Ide o živicu pochádzajúcu z gréckeho ostrova Chios, ktorej pozitívne účinky na trávenie a žalúdočné problémy sú v týchto oblastiach známe už stáročia.

V posledných rokoch podlieha masticha vedeckým výskumom, ktoré potvrdzujú jej priaznivé pôsobenie na trvalé sa zbavenie infekcie helikobakterom a to aj tých rezistentných druhov baktérie, ktoré sa nepodarilo vyliečiť liečbou antibiotikami.

Liečbu mastichou vyhľadávajú ľudia, ktorí sú zástancami prírodneho prístupu k liečeniu vlastného tela, alebo tí, ktorým nepomohlo niekoľko násobné užívanie antibiotík. Niektoré formy mastichy sa odporúča konzumovať aj v rámci prevencie pred nákazou. Vďaka obsahu probiotík udržujú zdravé prostredie v žalúdku a tým posilňujú organizmus a robia ho odolnejším pred nákazou.

Ak chcete zistiť viac o skúsenostiach pacientov s užívaním Chioskej mastichy proti baktérii helikobakter pylori, kliknite sem.

[cml_media_alt id='520']helikobakter test zadarmo[/cml_media_alt]

Chcem dostávať pravidelné tipy na zlepšenie môjho zdravia


Zaškrtnite spôsoby ako by ste chceli od nás počuť

Prihlásením sa do odberu súhlasíte so spracovaním Vašich osobných údajov

 


Pridaj komentár