[cml_media_alt id='677']neskoré príznaky helikobaktera[/cml_media_alt]Baktéria helikobakter pylori sa prejavuje celým radom rôznych príznakov. U niekoho vo väčšej, u niekoho v menšej miere. Na základe toho vyplynulo všeobecné rozdelenie na prvotné príznaky helikobaktera a neskoré príznaky infekcie helikobakterom, ktoré si priblížime v tomto článku. 

Ak vás zaujíma zhrnutie všetkých príznakov helikobaktera na jednom mieste, odporúčame vám vzhliadnuť článok o príznakoch helikobaktera všeobecne.

Ako možno rozpoznať helikobaktera na začiatku

V prvotných fázach infekcie sa helikobakter rozpoznáva vskutku neľahko. Veľké percento ľudí infikovaných helikobakterom dokonca v počiatočných fázach o infekcii ani netuší. Vzniknuté ťažkosti pacienti pripisujú zväčša krátkodobej nesprávnej funkcii žalúdka a zlému tráveniu. Čo sa týka vonkajších prejavov, možno hovoriť o zvýšenej žravosti, nutkaní na jedenie a neustálom hlade. Viac informácií nájdete v článku o počiatočných príznakoch helikobaktera.

Čo nasleduje – neskoré príznaky helikobaktera

Po prvotných fázach infekcie a následnom množení helikobaktera sa začínajú príznaky infekcie zintenzívňovať a objavujú sa ďalšie ťažkosti. Väčšinou sú spojené s nesprávnym trávením a ťažkosťami akými sú: pocit tlakov zo žalúdka nahor, výstup kyslých štiav zo žalúdka, pálenie záhy, grganie, zápach zo žalúdka a horká pachuť v ústach. Častými sú taktiež bolesti žalúdka, pričom po zatlačení na brucho pociťuje pacient bolesť ešte intenzívnejšie. V niektorých prípadoch sa objavujú aj problémy so zvracaním, nevoľnosťami, nadúvaním a zápchami.

[cml_media_alt id='682']neskoré prejavy helikobaktera[/cml_media_alt]Zaujímavosť: Určité percento ľudí postihnutých helikobakterom sa po infikovaní sťažuje aj na vznik kožných problémov. Ide prevažne o ťažkosti s akné, začervenaním kože a rôznymi výsevmi. Hoci sa niektorým pacientom s baktériou helikobakter pylori objavujú aj na takéto ťažkosti, vedecky nebola preukázaná spojitosť medzi helikobakterom a dematologickými problémami.

Čo môže nasledovať po neskorých príznakoch helikobaktera

Ak na sebe pociťujete niektorý z vyššie spomínaných prejavov, baktéria helikobakter pylori sa pravdepodobne usadila vo vašom žalúdku, množí sa tam, a zároveň narúša prirodzené fungovanie tráviaceho ústrojenstva. V prípade, že sa rozhodnete túto skutočnosť ignorovať, hrozia vám ďalšie komplikácie spojené s helikobakterom. Ako prvý následok helikobaktera sa môže dostaviť gastritída – zápal žalúdka, po ktorom pri neliečení obvykle nasledujú vredové ochorenia žalúdka (žalúdočné / dvanástnikové vredy). V extrémnych prípadoch môže infekcia helikobakterom vyústiť až do rakoviny žalúdka.

Zhrnutie neskorých príznakov helikobaktera

Pre vyššiu názornosť rekapitulujeme neskoré prejavy helikobaktera v prehľadnom bodovom zozname:

 • [cml_media_alt id='363']Helicobacter príznaky[/cml_media_alt]pocit tlakov zo žalúdka nahor
 • výstup kyslých štiav zo žalúdka
 • pálenie záhy
 • grganie
 • zápach zo žalúdka
 • horká pachuť v ústach
 • bolesti žalúdka (pri zatlačení sa zintenzívňuje)
 • zvracanie
 • nevoľnosť
 • nadúvanie
 • zápchy

Ako sa zbaviť príznakov a helikobaktera

Čo odporúčame:

Pri výskyte týchto príznakov (obzvlášť opakovane sa vracajúcich) odporúčame urýchlene vykonať test na výskyt helikobaktera v organizme. Ten preukáže, či ste boli baktériou infikovaný alebo nie. Ak test vyhodnotí výskyt helikobaktera vo vašom organizme, je vhodné začať prvé kroky k jeho eradikovaniu, aby nedošlo k vážnejších ťažkostiam. K eradikácii helikobaktera možno pristúpiť rôznymi spôsobmi: náročnou antibiotickou liečbou u gastroenterológa alebo domácim prírodným spôsobom. Obzvlášť efektívna sa ukázala prírodná látka – Chioská masticha.

 

Ak chcete zistiť viac o skúsenostiach pacientov s užívaním Chioskej mastichy proti baktérii helikobakter pylori, kliknite sem.

[cml_media_alt id='520']helikobakter test zadarmo[/cml_media_alt]

Pre zistenie ďalších informácií o tom, ako sa vyhnúť komplikáciám spojeným s helikobakterom pylori, zadajte emailovú adresu a potvrďte odber

* povinné pole
Pridaj komentár