Masticha – zabijak helikobaktera

V prípade, že vás trápi baktéria helikobakter pylori, či žalúdočné problémy spôsobené helikobakterom, tak by vás mohol zaujímať prírodný produkt – Chioská masticha, ktorej sa inak hovorí aj zabijak helikobaktera. V tomto článku si povieme niečo o tomto produkte a jeho účinkoch v boji proti helikobakterovi a žalúdočným vredom.

masticha helikobakter

Čo je to Chioská masticha

Chioská masticha je vzácna živica, získavaná zo stromu zvaného Pistáciovník mastixový, ktorý rastie výlučne v južnej časti ostrova Chios. Už stáročia sa pravidelne koncom augusta stretávajú tisícky rodín, aby spoločne pozbierali a ručne vyčistili každú slzu tejto liečivej živice. Možnosti využitia Chioskej mastichy sú veľmi bohaté. Už od staroveku boli surové mastichové slzy využívané ako prvá prírodná žuvačka. Pre jej silné antibakteriálne a antiseptické účinky bola Chioská masticha predpisovaná pri ochoreniach ústnej dutiny a mnohých žalúdočných problémoch ako sú žalúdočné vredy a poruchy trávenia. Kryštály je taktiež možné pomlieť a upraviť tak na mastichový prášok a mastichové kapsuly kvôli jednoduchosti užívania. Nutné tu je podotknúť, kedže sa jedná o prírodný produkt, tak spracovanie tejto liečivej živice nepodlieha chemickým ani iným umelým zásahom.

Masticha cena

 

Účinky mastichy

Pole pôsobnosti Chioskej mastichy je relatívne široké, no napriek tomu veľmi efektívne. Priaznivý vplyv sa preukázal pri užívaní, keď pacienti trpeli rôznymi žalúdočnými, cievnymi, či kožnými ochoreniami. Pre dokázanie liečebných účinkov mastichy, bolo vykonaných viacero vedeckých štúdií a výskumov. Pre príklad vám predkladáme jeden konkrétny výskum týkajúci sa dvanástorníkových vredov, ktorý uvádza stránka mastichaterapia.sk:
Štúdie sa zúčastnilo 38 dobrovoľníkov s diagnózou dvanástorníkového vredu. Pre porovnanie účinnosti chioskej mastichy boli dobrovoľníci rozdelení do dvoch skupín: jedna konzumovala 1 gram mastichy po dobu dvoch týždňov, druhá v rovnakej dávke placebo. Po uplynutí dvoch týždňov boli vsetci dobrovoľníci endoskopicky vyšetrení, aby sa zhodnotil stav vredov. Výsledky ukázali, že v prvej skupine, ktorá konzumovala mastichu, došlo k zmierneniu klinických symptómov až v 80% prípadov, zatiaľ čo endoskopické vyšetrenie preukázalo samotné vyliečenie dvanástorníkových vredov v 70% prípadov. Záver klinickej štúdie jednoznačne odporúča mastichu ako účinný prípravok na zmiernenie ťažkostí a liečbu vredových ochorení. Ďalší dôležití záver bol taký, že masticha nemala žiadne vedľajšie nežiaduce účinky.
Toto bol len jeden z príkladov, kedy masticha preukázala svoje pozitívne účinky v boji proti žalúdočným ochoreniam, ktoré sú vo veľkom percente spôsobené baktériou helikobakter pylori, preto odporúčame užívať mastichu už pri počiatočných štádiách infekcie helikobakterom.

Mastichové kapsuly

Masticha ako liečebný prostriedok

Zaujímavosťou je, že Chioská masticha sa napriek dokázaným liečebným účinkom stále nepovažuje v súčasných medicínskych kruhoch za všeobecne schválený liečebný prostriedok, hoci istý zlom už nastáva v krajinách arabského sveta, kde sa už masticha používa ako súčasť viacerých liečív.  Cena mastichy však napriek tomu nedosahuje astronomické výšky, aj keď je škoda, že časť tejto ceny nie je hradená zdravotnými poisťovňami.

Masticha na Slovensku

Na Slovensku sa o zvyšovanie povedomia o Chioskej mastiche a jej liečivých účinkoch stará spoločnosť Masticha terapia, ktorá je partnerom Asociácie zberateľov Chioskej mastichy a v súčasnosti jediným priamym dovozcom Chioskej mastichy na Slovensko. Spoločnosť prevádzkuje obchod špecializovaný na mastichu výlučne z ostrova Chios. Nákupom od priameho distribútora si môžete byť istí, že masticha, ktorú kupujete je naozaj tá pravá a nejedná sa o žiadnu lacnú napodobneninu. Certifikovaná Chioská masticha sa dá vo forme kryštálov, žuvačiek, prášku alebo kapsúl objednať na stránke mastichaterapia.sk

helikobakter test zadarmo

 

Pre zistenie ďalších informácií o tom, ako sa vyhnúť komplikáciám spojeným s helikobakterom pylori, zadajte emailovú adresu a potvrďte odber

* povinné pole
5 Comments

 1. Janasays:

  Skušala som mastichu a u mna sa osvedčila velmi pomaha na traviaci system a aj na plet.

 2. Branislavsays:

  Krasny..malinky..grecky..ostrovcek Chios..ostrov..kde ziju a byvaju..najlepsi..potapaci Grecka..

 3. no a to by ma zaujimalo, ze keby som tam siel na dovolenku, ci by som si mohol nazbierat za pytel a doviezt si to sem :)

  • paldensays:

   No nieje to také jednoduché :) sú tam rodiny ktoré si know how ako na to odovzdávajú z pokolenia na pokolenie.. musíš sa s nimi dohodnúť :)

 4. Keď píšete o mastiche na Slovensku, tak by stála za zmienku aj taká zaujímavosť, že masticha by sa v slovenčine mala oficiálne volať mastix, no skoro nik to nepoužíva. Otázne je prečo. :-)
  Ďalšie hodnotné informácie o Chioskej mastiche nájdete v rovnomennom článku: http://mastichovekapsuly.sk/masticha-zabijak-helikobaktera/

Pridaj komentár