Aké lieky na helikobaktera vám predpíše lekár a prečo často zlyhávajú

Chcete vedieť, ako lieči premnožený Helikobakter pylori konvenčná medicína? Kedy vôbec infekciu Helikobakterom pylori  liečia a kedy nie? Nahliadli sme za vás do dokumentov Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky, Slovenskej gastroenterologickej spoločnosti a Lekárskej fakulty Univerzity Komenského.

Ako si vyliečiť helikobaktera prírodnou liečbou

Hovorí sa, že príroda má liek na každý neduh, len ho treba objaviť. Ako liečiť helikobaktera bez antibiotík? Odpoveď hľadajú pacienti i vedci medzi živicou mastichou, rakytníkovým olejom, dračou krvou či surovou brokolicou. Z alternatívnych spôsobov liečby helikobaktera pylori je najviac preskúmaná Chioská masticha.

Helikobakter a žalúdočné vredy

Žalúdočné (*peptické) vredy sú zápalovým ochorením narúšajúcim sliznicu žalúdka, dvanástnika, pažeráku a okolia Meckelovho divertikulu. Vo väčšine prípadov sa výskyt žalúdočných vredov v organizme pripisuje infekcii helikobakterom pylori a pri neliečení môže spôsobiť vážne zdravotné problémy, ba dokonca až smrť.

Masticha – zabijak helikobaktera

V prípade, že vás trápi baktéria helikobakter pylori, či žalúdočné problémy spôsobené helikobakterom, tak by vás mohol zaujímať prírodný produkt – Chioská masticha, ktorej sa inak hovorí aj zabijak helikobaktera. V tomto článku si povieme niečo o tomto produkte a jeho účinkoch v boji proti helikobakterovi a žalúdočným vredom.

Žalúdočné problémy spôsobené helikobakterom pylori

Baktéria helikobakter pylori ako infekcia napádajúca oblasť žalúdka a dvanástnika spôsobuje v našom organizme prioritne žalúdočné problémy, ktorými trpí v dnešnej dobe veľké percento populácie. V tomto článku si povieme niečo viac o tom, aké konkrétne problémy môže táto baktéria spôsobovať a čo všetko z toho môže vzísť.

Čo je to Helikobakter Pylori ?

Helikobakter pylori

Helikobakter pylori (HP) označovaný aj helicobakter pylori, helicobacter pylori, heliobakter, či helikobacter je jednou z najrozšírenejších infekcií v dnešnej dobe. Helikobakter pylori je baktéria infikujúca organizmus ľudí a zvierat. Usadzuje sa najmä v oblasti žalúdka a dvanástnika, kde môže vyvolávať zápaly a iné zdravotné problémy.

Helikobakter Test

Ak ste na sebe spozorovali príznaky helikobaktera a absolvovali nejakú z ciest prenosu helikobaktera, tak je na mieste spraviť si test na helicobacter pylori, aby ste zistili, či vás naozaj infikovala táto baktéria. Jeden z najrýchlejších testov, ktorý si môžete spraviť už za pár minút v pohodlí domova, nájdete aj na stránke mastichaterapia.sk.  Môžete sa tak vyhnúť nie vždy príjemnej návšteve ambulancie gastroentrológa. Aké sú však ďaľšie v súčasnosti najpoužívanejšie možnosti diagnostiky baktérie helikobaktera pylori v organizme, si povieme v nasledujúcom článku.