Kde sa vyskytuje helikobakter a ako ho odtiaľ dostať

Kde sa usídľuje helikobakter

výskyt helikobakter pyloriHelikobakter pylori je baktéria prebývajúca predovšetkým v žalúdku nášho organizmu. Výskyt tejto baktérie však možno spájať aj s dvanástnikom, orgánom príbuzným žalúdku. Konkrétnym miestom usídlenia sú povrchové vrstvy týchto orgánov – hlieny a slizničné priehlbiny, preto sa miesto výskytu helikobaktera často označuje ako sliznica žalúdka a dvanástnika.

Ako zamedziť šíreniu baktérie helikobakter pylori

1. Dodržiavanie hygieny

Helicobacter pylori prenosExistujú dva hlavné spôsoby šírenia helikobaktera. Jedným je prenos prostredníctvom úst / slín od nakazenej osoby, druhým je zanesenie si nákazy do organizmu zo stolice. Čo majú oba spôsoby spoločné je to, že sú spojené s nedostatočnou dávkou hygieny. Dodržiavanie hygienických zásad – nepoužívanie príborov, pohárov po druhých osobách a poctivé umývanie si rúk po potrebe je zásadným krokom k zamedzeniu šírenia infekcie helikobakter pylori.

Aké lieky na helikobaktera vám predpíše lekár a prečo často zlyhávajú

Chcete vedieť, ako lieči premnožený Helikobakter pylori konvenčná medicína? Kedy vôbec infekciu Helikobakterom pylori  liečia a kedy nie? Nahliadli sme za vás do dokumentov Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky, Slovenskej gastroenterologickej spoločnosti a Lekárskej fakulty Univerzity Komenského.

Ako si vyliečiť helikobaktera prírodnou liečbou

Hovorí sa, že príroda má liek na každý neduh, len ho treba objaviť. Ako liečiť helikobaktera bez antibiotík? Odpoveď hľadajú pacienti i vedci medzi živicou mastichou, rakytníkovým olejom, dračou krvou či surovou brokolicou. Z alternatívnych spôsobov liečby helikobaktera pylori je najviac preskúmaná Chioská masticha.

Helikobakter a žalúdočné vredy

Žalúdočné (*peptické) vredy sú zápalovým ochorením narúšajúcim sliznicu žalúdka, dvanástnika, pažeráku a okolia Meckelovho divertikulu. Vo väčšine prípadov sa výskyt žalúdočných vredov v organizme pripisuje infekcii helikobakterom pylori a pri neliečení môže spôsobiť vážne zdravotné problémy, ba dokonca až smrť.

Masticha – zabijak helikobaktera

V prípade, že vás trápi baktéria helikobakter pylori, či žalúdočné problémy spôsobené helikobakterom, tak by vás mohol zaujímať prírodný produkt – Chioská masticha, ktorej sa inak hovorí aj zabijak helikobaktera. V tomto článku si povieme niečo o tomto produkte a jeho účinkoch v boji proti helikobakterovi a žalúdočným vredom.

Žalúdočné problémy spôsobené helikobakterom pylori

Baktéria helikobakter pylori ako infekcia napádajúca oblasť žalúdka a dvanástnika spôsobuje v našom organizme prioritne žalúdočné problémy, ktorými trpí v dnešnej dobe veľké percento populácie. V tomto článku si povieme niečo viac o tom, aké konkrétne problémy môže táto baktéria spôsobovať a čo všetko z toho môže vzísť.

Helikobakter strava

Strava pri helicobacter pylori je dôležitým aspektom, ktorý môže ovplyvniť vývoj tejto infekcie v našom organizme. Je preto veľmi dôležité dať si pozor na to, čo jesť, a čo nejesť. V tomto článku si teda povieme niečo o zásadách zdravého stravovania a úprave nášho jedálnička v boji proti helikobakterovi.

Čo je to Helikobakter Pylori ?

Helikobakter pylori

Helikobakter pylori (HP) označovaný aj helicobakter pylori, helicobacter pylori, heliobakter, či helikobacter je jednou z najrozšírenejších infekcií v dnešnej dobe. Helikobakter pylori je baktéria infikujúca organizmus ľudí a zvierat. Usadzuje sa najmä v oblasti žalúdka a dvanástnika, kde môže vyvolávať zápaly a iné zdravotné problémy.